Pazar , 14 Nisan 2024
Breaking News
Home » Tasarım Haberleri » İlginç Tasarımlar » MİMARİ TASARIM ÖDÜLLÜ ARAŞTIRMA MERKEZİ

MİMARİ TASARIM ÖDÜLLÜ ARAŞTIRMA MERKEZİ

Tasarım konusunda farklı yapıları ve mimari tasarımlarıyla her zaman ön planda olan Solus4 tasarım firmasının, Endonezya da düzenlenen tasarım yarışmasında öne çıkardığı çevreye duyarlı ve insanlığın yaşamına gerekli  deniz üzerinde bir araştırma merkezi inşaatının tasarımıdır. Bu araştırma merkezinin amacı doğal afetlere karşı  yani deprem, tsunami gibi felaketlerin önceden deniz üzerinde tespit edilmesini ve buna göre önlemler alınmasını sağlamak amaçlı bir tasarım planı öne sürülmüştür. Bunun mimari kavramını anlayan bilim adamları bu tarz çalışmaları araştırma açısından ve insanlığa katkısının büyük olacağını düşünerek hareket etmektedirler. Su üzerinde bulunan mimari yapının 2500m2 lik bir merkezi üs olarak tasarlanıp gelecek her türlü dalgalanmaları önlemek adına organik bir yapı inşaa edilmiştir. Bu özel bina içerisinde merkezi sualtı laboratuvarları, bilim adamları ve personeller için özel yatak odaları, organik bahçeler, deniz suyu havuzu, yüzme havuzu terası, cafe-bar alanları, konferanslar için bir oditoryum bulunmaktadır. Çevresel bilimin gelişmesi adına mükemmel bir tasarım örneğidir.

deniz-arastirma-merkezi-tasarim-modeli (1) deniz-arastirma-merkezi-tasarim-modeli (2) deniz-arastirma-merkezi-tasarim-modeli (3) deniz-arastirma-merkezi-tasarim-modeli (4) deniz-arastirma-merkezi-tasarim-modeli (5) deniz-arastirma-merkezi-tasarim-modeli (6) deniz-arastirma-merkezi-tasarim-modeli (7) deniz-arastirma-merkezi-tasarim-modeli (8) deniz-arastirma-merkezi-tasarim-modeli (9) deniz-arastirma-merkezi-tasarim-modeli (10) deniz-arastirma-merkezi-tasarim-modeli (11)

About Editör

www.icmimaritasarim.com.tr

Check Also

12.İSTANBUL MOBİLYA FUARI CNR İMOB 2016

İSTANBUL MOBİLYA FUARI – 2016 CNR İMOB Dünya’nın en büyük üçüncü mobilya fuarı olarak kabul …

2016 TÜYAP İSTANBUL MOBİLYA FUARI

FUAR HAKKINDA TÜRKİYE MOBİLYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (MOSDER)’NİN LİDERLİĞİNDE 2005 YILINDAN İTİBAREN ORGANİZE EDİLEN “İSTANBUL MOBİLYA …