Pazar , 14 Nisan 2024
Breaking News
Home » İç Mekan Tasarımları » Cafe Restoran Tasarımları » Konsept CafeTasarım Nedir? Nasıl Yapılır?

Konsept CafeTasarım Nedir? Nasıl Yapılır?

Cafe Tasarım, belirliği bir kesime hitab eden ya da belirli bir renk konu ya da fikir belirlenerek işletmeye açıklmaktadır. Konsept cafe, son zamanlarda girişimciler tarafından, çok sık tercih edilmeye başlamıştır. Bu cafelerin çeşitliliği ise oldukça fazladır.

Örneğin; son zamanlarda en sık tercih edilen, konsept cafe tasarımlarından bir tanesi de, öğrenciye yönelik tasarlanmış olan cafelerdir. Bu cafeler, genellikle  kampanyalar yapılan, oyun oynatımlarının daha fazla olduğu yerlerdir.

Konsept Cafe Nasıl Yapılır

Konsept cafe nasıl yapılır? Sorusu son zamanlarda, yeni işletme açmaya hazırlanan, yatırımcılar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bu tarz cafelerde, oluşum tarzınızı kendiniz belirlemeniz gerekmektedir. Konsept cafe dizayn ederken, içeriğin ve müşteri kitlesinin doğru belirlenmesi oldukça önemli bir faktördür. Genel olarak; ailelere yönelik cafeler ve gençlere yönelik konseptler iyice yaygılaşmaya başlamıştır.

Konsept cafelerde, hangi kesime yönelik tasarım yapacağınız oldukça önemlidir. Örneğin; aileye uygun konseptte tasarlanmış olan cafeler, öğrenciler için olanlara göre daha az ilgi görmektedir. Öğrenci cafeleri, genellikle rahat bir ortam oluşturmaya oldukça dikkat ederler. Çünkü, ders çalışabilecekleri bir ortam yakalayabilmeleri, öğrenciler için oldukça önemlidir. Aynı zamanda, öğrenci cafeleri; sık oynanan oyunları oturduğu cafede görmek ister. Aynı zamanda, yapacak olduğunuz kampanyalar, müşteri memnuniyetini arttıracaktır. Aileler için tasarlanmış yerlerde ise; durum daha farklı olur. Fiyat ve maliyet, burada ön planda değildir. Aile konseptine sahip cafelerde, insanlar genellikle huzur ve sessizliğe daha çok önem vermektedir. Çocuk olan aileler ise; çocuk oyun oynama alanının bulunmasına dikkat ederler. Bu yüzden cafenin nasıl bir ortama sahip olduğu, ışıkları vdış görünümü ve içinde bulundurduğu tasarım materyalleri, oldukça önemlidir. Aynı zamanda kullandığın malzemeler ve içeriklerin, kaliteli olması bu konsept için extra önem taşımaktadır.

Cafe dekorasyon konseptleri, yatırım miktarına göre de değişebilir. Bu cafelerin görüntüsü, sizin elinizdedir. Örneğin; bir oyuna ya da filme uygun bir, konsept de yapabilirsiniz. Cafe tasarımları, isteğe bağlı olarak bir çok alanda tasarlanabilmektedir.

Örneğin; en çok yaygınlayaşan tarzlardan biri de; film karakterlerinin ve onların kullandığı eşyaların, cafelerin içerisinde barınma olayıdır. Bu cafeler, genel olarak film ya da oyun severlere hitap eder. Eğer, başka bir kesimi hedef alıyorsanız; hedef kitlesini belirlemeniz en büyük önceliğiniz olmalıdır. Hedef kitlesi belirlendikten sonra ise, tasarımlarınızı buna uygun bir şekilde yaparak, konsept cafelerinizi, oldukça rahat bir şekilde faaliyete geçirebilirsiniz.

İç Mimarlık Ofisi için wawa interiors  ile iletişime geçebilirsiniz.

About Suat BAYRAM

İç mimarlık ve mobilya üzerine güncel olarak araştırmalar yapıyor.

Check Also

Restoran Tasarımları

Tesisatların gizlenmeyip dekorasyon amaçlı kullanılan bir restoranın iç mekan tasarımı ;  

restoran tasarımları

Trendy Restoran Tasarımı [Meksika]

Meksika‘da bulanan bir restoran tasarımı ;