Cuma , 1 Mart 2024
Breaking News
Home » İç Mimarlık » İç Mimarlık Bölümü » Kısaca İç Mimar ve İç Mimarlık
iç-mimar-mimarlık

Kısaca İç Mimar ve İç Mimarlık

İstek ve imkânlara göre her ortamın planlı bir şekilde dekorasyonunun hazırlanmasını sağlayan kişilere iç mimar denir. İç mimarlar, verilen bütçelere ya da belirledikleri bütçelere göre bir ortamdaki duvar renklerinden, yer tavan ve içerisinde kullanılacak eşyalara kadar her şeyi düşünüp bunları planlı bir şekilde tasarlayarak ortamı daha şık ve işlevsel yapar.

Bir üniversite eğitim programından gelen iç mimarlar bu sayede kapalı olan her ortamın tasarımını yapabilir. Bizim aksimize çok daha ince ayrıntıları düşünüp özgünlük katarak tasarlayan iç mimarlık alanı böylece hem en uygun fiyatı ayarlar hem de size en iyi dekorasyonu sunar.

iç-mimar-mimarlık
Genelde iç mimarlık ofislerinde çalışan mimarlar, başvuran müşterilerin isteklerini dinleyerek bu doğrultuda tasarımlar gerçekleştirir. Sevdiğiniz rengi, eğlenceli ya da dinlendirici bir ortam isteyip istemediğinizi ve bütçeniz ile dekorasyonu yapılacak yerin tasarımına bakıp buna göre çalışmaya başlar. Sizin isteklerinize en uygun dekorasyon için ofiste projelerini tasarlar. Sizinle ofis ve mekân dâhil her alanda iletişim halinde kalarak anlık olarak tüm isteklerinize cevap verir. Böylece sizi en tatmin eden en işlemsel tasarımı gerçekleştirebilir.

About Suat BAYRAM

İç mimarlık ve mobilya üzerine güncel olarak araştırmalar yapıyor.

Check Also

iç-mekan-tasarımları

İç Mimar, İç Mimarlık, Dekoratör nedir? Ne iş yapar?

    İç mimar;  bir mekanı, müşterinin isteklerini ve ekonomik olanaklarını dikkate alarak sanat ilkelerine …

iç mimarlık projeleri

İç mimarlık nedir, çalışma anlayışı nasıldır?

İç mimarlık disiplini; kullanıcıların anatomik, ergonomik, psikolojik, ekonomik, sosyolojik, kültürel tüm verilerini saptayarak; yaşamın tüm …