Pazar , 14 Nisan 2024
Breaking News
Home » İç Mekan Tasarımları » Cafe Restoran Tasarımları » İnter Ristorante – İtalyan Restoran Tasarımı

İnter Ristorante – İtalyan Restoran Tasarımı

İç Mimari Projeİç Mimarlık Maketiİç Mekan Renderları 

Yar.Doç.Dr. Özlem Karakul  liderliğinde proje sürecimizi, konumuzu ve gidişatımızı belirleyen ülke restoranlarının araştırmaları yapıldı. Restoran araştırmaları belirli periyodik sistem üzerinden belirlendi. İlgili ülkeler seçilip araştırmaları yapıldıktan sonra tasarım süreci başladı. Tasarım sürecinde ilgili ülkenin akımı, tarzı ve geleneksel çalışmaları baz alındı. Endüstriyel Mutfak Tasarımı restoranın kapasitesine göre ayarlandı. Gerekli eskizler yapılıp onaylandıktan sonra projeye işlenmeye başlandı. Tasarım sürecinde Yar.Doç.Dr. Özlem Karakul ‘un fikirleri ve tecrübeleri doğrultusunda projeler belirli aşamalara geldi. Tasarım felsefesi tam olarak yerine oturduğunda 3 boyutlu çizimler yapılmaya başlandı. Projeler Yar.Doç.Dr. Özlem Karakul tarafından onaylandıktan sonra maket yapımı süreci başladı. Bu süreçte ilgili malzeme araştırmaları yapıldı. Projeler CNC kesimi için detaylı çizildi. Kesim sürecinde CNC kesimi yapan firmalar araştırıldı ve kesim yapılmaya başlandı. Makette kullanılacak malzemeler belirlendi ve ilgili renkli spreyler ve renkli çıktılar hazırlandı.

1/100 ölçekli kütlesel maket ile 1/50 ölçekli (giriş-zemin) katın detaylı maketi yapılması istendi.

Projenin maket fotoğraflarını ayırt etmeksizin yazıya ekledim. İç Mimarlık öğrencisi adayı iseniz aşamaların işinize yarayacağını düşünmekteyim.

[symple_box color=”red” text_align=”left” width=”100%” float=”none”] Maket fotoğrafların ve renderların sitenin açılış süresini uzatmaması için çözünürlükleri ve kaliteleri düşürülmüştür.
[/symple_box] [symple_divider style=”dashed” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px”]

 

restoran-maketleri (7)

restoran-maketleri (1)

restoran-maketleri (2)

restoran-maketleri (3)

restoran-maketleri (5)

restoran-maketleri (4)

restoran-maketleri (17)

restoran-maketleri (9)

restoran-maketleri (23)

restoran-maketleri (24)

restoran-maketleri (22)

restoran-maketleri (21)

restoran-maketleri (20)

restoran-maketleri (19)

restoran-maketleri (14)

restoran-maketleri (13)

restoran-maketleri (12)

restoran-maketleri (11)

restoran-maketleri (10)

restoran-maketleri (8)

 

İtalya & Fütüristik

İtalya 1915 yılından itibaren fütüristik tasarım ilkesini benimsemiştir. Fütüristik ;Kendi zamanına göre öngörebilen, ilerici-modern çizgiler taşıyan demektir.Latin dillerdeki futura kelimelerinden gelir. Mimarlıkta ve tasarımda kullanılan bir terimdir. Ayrıca çağın ötesinde düşünceleri olan flozofların düşünceleri içinde kullanılır.

Fütüristik Akımının Doğuşu

Fütürizm 20.yy ‘da İtalyada ortaya çıkan sanat akımıdır Fütüristik Tasarım hemen hemen minimalistik tasarımları andırıyor.

İtalya & Pizza

Pizza İtalyan kökenli hamur işi yemeğidir. Anavatı İtalya’dır. İtalyada en çok tüketilen yemeklerden birisi pizzadır. Pizzayı savaş döneminde bulmuşlar. Savaş zamanında İtalyan kadınlar yokluk yüzünden bir hamur üzerine malzemeleri koyarak pizzayı bulmuşlar.

Dergi , Menü ve 3 Boyutlu İç Mekan Renderları

 

Yazı içeriği icmimaritasarim.com ‘a ait olup izin alınmadan yayınlanması yasaktır. Yazı ve görseller Suat Bayram‘a aittir.

About Suat BAYRAM

İç mimarlık ve mobilya üzerine güncel olarak araştırmalar yapıyor.

Check Also

Kinoya Japanese Bistro Tasarımı

Ahşabın sıcaklığı ve kullanılan diğer renklerin, desenlerin uyumuyla dikkat çeken bistro iç mekan tasarımı. Kullanılan …

COEO Sosyal Sorumluluk Mağaza Projesi

İyilik “ile güzellik birleştiren Berlin’de sevap evi 19 Kasım 2010 tarihinde açılışı için sloganı oldu. …