Cuma , 23 Ekim 2020
Breaking News
Home » İç Mekan Tasarımları » Cafe Restoran Tasarımları » İç Mimarlık ve Dekorasyon

İç Mimarlık ve Dekorasyon

 

Günümüzün çoğu zamanını geçirdiğimiz ve mutluluk bulduğumuz evlerimizde en önemli olan şeylerden biri dekorasyon ve ferah bir görünüm kazanmasıdır. Bu sayede insanlar evlerinde huzur dolu bir ortam yaşarlar. Dekorasyon konusunda aslında insanların en çok önem verdikleri evlerinin dışında bulunduğu mekânlar, gittikleri yerlerdeki dekorasyonun güzelliği ve ferahlatıcılığıdır. İç mimarlık bir yapının içerisin de bulunan kişilerin görünüm ve estetik bakımından memnun kalmasını ve en uygun şekilde tasarlanmasını sağlayan bir meslek dalıdır. İç mimarlar genellikle yapıların görünümünü ve yerleştirilmesini en uygun biçimde ayarlar ve uygularlar. Dekorasyon çok geniş kapsamlı bir iştir ve bu işi yapan ekip uzman olmalı ve işini en titiz en sağlıklı ve en uygun şekilde yapmalıdır.

 

Bahçe Dekorasyonu

 

Bahçe dekorasyonların da dikkat edilmesi gereken birkaç husustan bahsedelim. Bahçe dekorasyonlarında bilindiği üzere yeşillik ön planda olmalı ve kullanılan malzemeler tamamen doğal ve sürekliliği olan malzemeler olmalıdır. Çeşitli bitkiler, oturma grupları, isteğe göre değişiklik gösteren dekorasyon çeşitleri bulunmakta. Bahçe dekorasyonlarında ki en önemli özellik ise ferah ve huzurlu bir ortam sağlanmasıdır. Ofis tasarımların da görünüm açısından en önemli eşyalar mobilyalardır. Daha sonra ise duvar düzenlemeleri, aydınlatma aparatları ve modernlik ön plandadır. Ofisler dekorasyon açısından iş yeri sahiplerinin göz güzelliği açısından en önemli olan şeydir. Gerek gelen müşteriler gerekse kendi iç ferahlığı açısından ofis dekorasyonları çok büyük önem kazanmakta. Ev, villa ve otel tasarımların da ise insanların rahatlığı ön planda. Kullanılan mobilyalar modernlik açısından ön planda olup bir diğer önemli özellik ise yer sahibinin isteği üzerine iç mimarla birlikte yapılan çalışmalar sonucundaki duvar düzenlemeleri ve aydınlatma armatürleridir. Ev sahipleri genelde dekorasyon oluşturmak istediklerinde en kaliteli malzeme ve bir iç mimar ya da dekorasyon uzmanı ile iletişime geçmelidirler. Kimi insanlar doğal ahşap mobilya, kimi insanlar klasik mobilya, kimi insanlar ise modern mobilyalar tercih ederler. Bu insanların kendi tercihine kalmakla beraber tercihlerinden sonra konuyu uzmanlara bırakmalıdırlar. Lüks villalar da ise katlı dekorasyonlar yani her kata ayrı dekorasyon seçenekleri modernlik açısından tercih edilen bir çeşittir. Lüks villalar da en çok aranan ve istenilen özellik ise garaj dekorasyonu. Özellikle araba meraklıları için özel garaj dekorasyonları sunulmakta. Oteller için ise iş yeri sahibinin isteği üzerine tercih edilen dekorasyon çeşidi ise en başta rahatlık ve güzel görünüme bağlı dekorasyon çeşitleridir. Müşterilerin memnun olması açısından otel sahipleri özellikle dekorasyon konusunda çok titiz olmalıdırlar. Cafe ve restauran dekorasyonların da ise ev, villa, otel ve benzeri gibi her dekorasyon da en önemlisi olduğu gibi göz güzelliği, görünüm en ön plandadır. Genellikle bu tarz yerlere gelen insanlar ilk olarak dekorasyona bakarak tercih yapmaktadırlar. İlk öncelikle dekorasyon ve görünüme bakarak bu tarz yerlere girerler. Buralardaki dekorasyon tercihleri ise tamamen bir uzmana bırakılarak yapılmalı tabii ki bu tamamı ile sizin haberiniz olmadan yapılmayacak anlamına gelmez. Uzman ekiple beraber yapılan çalışmalarda ortaya muhteşem görüntüler çıkmaktadır. Özellikle kadınlar bu konularda daha titiz olmaktadırlar.

 

konsol modelleri 2013 mısır

italyan ilginç mobilya tasarımları

Sonbaharda-rengarenk-tasarımlar

sallanan sandalye

Bir önceki yazımız olan En İyi Restoran Tasarımları başlıklı makalemizde 2013 restoran tasarımları, en iyi restoran tasarımı ve modern restoran tasarımları hakkında bilgiler verilmektedir.

About Suat BAYRAM

İç mimarlık ve mobilya üzerine güncel olarak araştırmalar yapıyor. İçerik yönetimi ve e-ticaret üzerine projeler geliştiriyor. Yönetiminde bulunduğu web sitelerinin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmalarını yapıyor.

Check Also

1900 Yıllardan Kalma Eski Ev Dönüşümleri

1900’lü yılların başından kalma bir evin tarihsel dokusuna dokunmadan modern tarzda tasarlanması eski ile yeni …

Modern Kitaplık ve Raf Modelleri

Organizasyon eğlenceli olabilir! Eğer gereklilik veya dekoratif arzu dışında yaratıcı depolama çözümleri arıyorsanız, bu yazı size …

%d blogcu bunu beğendi: