Cuma , 8 Aralık 2023
Breaking News
Home » İç Mekan Tasarımları » Cephe ve Vitrin Tasarımları

Cephe ve Vitrin Tasarımları

1000 Kapılı Bina

Güney Koreli sanatçı ve tasarımcı Choi Jeong-Hwa, 1000 eski kapıyı Güney Kore’de sıradışı on katlı kapı binayı oluşturmak için kullandı. “Kapılar” adlı bu renkli kamuya açık sanat eseri Soeul’da 2009’da inşa edildi ve tek bir binadaki en çok kapıya ait rekoru elinde tuttuğundan eminim. Bina gerçekten harika görünüyor, ancak içinde gezinmekten insanlar korkuyor çünkü bir yanlış kapıya yönelirseniz uçuyorsunuz.

Read More »

SAYDAM BETON TASARIMLARI

İnşaat sektörünün parlayan tasarımlarından olmayı hedef alan saydam beton tasarımları müteahhit, mühendis ve mimarların en gözde malzemesi olarak ön plana çıkmaktadır. Beton tasarımda karanlık, endüstriyel ilham ve sıkıcı dekorasyon tarzlarından sıyrılıp iç açıcı modern tasarımlar kullanılmaktadır. Saydam beton tasarımların da teknolojinin de nimetlerinden faydalanılmaktadır. Saydam beton tasarımının ilk projesi olarak otel restorasyonunda FIBROTRANS beton dediğimiz optik liflerlerle kaplı malzeme ile …

Read More »

Tekstil Fabrikasından Otel Dönüşümü

Tekstil fabrikasından otele dönüştürülen bu yapının kemerli pencereleri, dökme demir sütunlar,beton zeminlerin tamamen orjinalliği korunarak iç mekan düzenlemesi yapılmıştır.   [divide style=”2″]

Read More »

Dış Cephe Kaplamaları: Titanyum

  Güç ve dayanım açısından çelikten daha sağlam, ağırlık açısından alüminyum ile kıyaslanabilecek kadar hafif, bilinen bütün metaller arasında en yüksek korozyon dayanımına sahip, neredeyse bütün kimyasal etkilere karşı dirençli metal olan titanyum, tasarıma açık ve cephe kaplamalarında yerini alıyor.    

Read More »
şık kapı modelleri

Şık Kapı Modelleri

Bir evi modern ve şık gösteren en büyük dekorlardan bir tanesi kapıdır.Ayrıca hepimizin de bildiği gibi ilk etki en kuvvetli etkidir. Biz de sizin için bazı modelleri buraya topladık. Bir göz atın.  

Read More »

İç Mekanda Aydınlatma: Işık Oyunları

İspanyol mimar Alejandro Munoz Miranda tasarladığı anaokulu, üç yaşındaki çocuklar için ve gökkuşağı renklerinde pencerelere sahip.Sınıflarda pencereler renksiz iken koridorlar, lavabo-wc ler, kapalı oyun alanları gibi ortak alanlarda ise pencereler renkli. Bu  pencereler iç mekanda güneşin hareketine ve arsa eğimine bağlı renkli ışık oyunlarını oluşturuyor.        

Read More »
Yaratıcı ve Özgün Mimari Tasarım

Yaratıcı ve Özgün Mimari Tasarım

  Yaşama farklı anlamlar katan yaratıcı ve özgün tasarımları içinde barındıran bir çağdaş mimari yapıtı. Sanatıda içinde barındıran bu yapıt  grafiti duvar tasarımı,minimalist banyo tasarımı,yüksek tavan ve lüks ışık ayarlarını modern bir ev için bizlere çağdaş  fikirler sunuyor.    

Read More »

Vakko Mağazası İç Mekan Tasarımı-Suat Bayram

3 haftalık yoğun bir çalışma sonrasında Vakko Mağaza Tasarımı‘nı bitirdim. İç Mimarlık öğrencilerinin çalışmalarını merak eden arkadaşlarımız için bunların yeterli olacağını düşünüyorum. Proje hakkında birkaç bilgi verelim. İç Mimarlık Proje Konusu (2. Sınıf) : Vakko Mağazası İç Mekan Tasarımı (200M2) Kullanılan Malzemeler : Pleksi + Renkli Dc-Fixler Görsel Çalışmalar : 3D Studio Max + Vray Proje Sorumlusu : SUAT BAYRAM …

Read More »

Dış Mekan Süslemeleri

İnternette gezinirken ilginç dış mekan süslemeleriyle karşılaştım ve bunu sitemde paylaşayım dedim :) Çizgi film ve oyunlarda ki karakterleri kullanarak süslemişler. Bakalım sizlerin hoşuna gidecek mi :)

Read More »
Modern lambalar

Modern lambalar

Modern lambalar büyük,orta ve küçük olarak farklı boyutlarda tasarlanmış. Decorkuznetsov Studio tarafından tasarlanan bu koleksiyonun bütün ışıkları gizlidir. Parlak renkler bu tasarımı tamamlıyor.    

Read More »