Cuma , 5 Mart 2021
Breaking News
Home » İç Mimarlık » İç Mimarlık Dersleri » Sunumlar » High Tech – İleri Teknoloji Sunumu | .ppt
high-tech-nedir-ppt

High Tech – İleri Teknoloji Sunumu | .ppt

Yapı ve yapım alanındaki teknolojik gelişmeler, yeni yapı sistemleri, yeni yapım teknikleri ve yeni malzeme olanaklarını da beraberinde getirmektedir. Bu çalışmanın amacı High Tech kavramını açıklamak ve High Tech uygulamaların ortak ve temel özelliklerini saptamaktır. High Tech, 1970’li yıllarda İngiltere’de doğmuş ve gelişmiştir. Özellikle İngiliz mimarlardan Richard Rogers, Michael Hopkins, Norman Foster, Nicholas Grimshaw ve Ian Ritchie bu akımın öncüleridir. Uyguladıkları mimari, makine estetiği kavramını ortaya koymak, cam ve çelik gibi endüstri devriminin malzemelerine ağırlık vermektir. Günümüzde bu yapıların yapımının yaygınlaşmasının başlıca nedenleri, taşıyıcı strüktürün, tesisat sistemlerinin değişen teknoloji karşısında kendini yenilemesi, prestij yapılarının anıtsal bir özellik kazanmasıdır. Bu bağlamda, günümüzde giderek artan uygulamalarıyla karşılaştığımız High Tech yapılar kullanıcılara üstün konfor koşulları sağlamakta ve kendini de günün koşullarına kolayca adapte edebilmektedir. Bu çalışmada çağımızın ve giderek geleceğin yaygın yapıları olacak High Tech yapılar incelenmiş, özellikleri ve yapım sistemleri araştırılmıştır.
  • İndirmek için bağlantıya tıklayınız
  • Sunum Sayfa Sayısı : 74
  • Sunum Dosya Boyutu : 14.6 mb
  • Rar şifresi : www.icmimaritasarim.com
  • High Tech-Sunumu-ppt

 

High Tech Sunumundan Görüntüler

Bir önceki yazımız olan Derin Sarıyer - Röportaj başlıklı makalemizde derin sarıyer biyografi, derin sarıyer kimdir ve derin sarıyer tasarımları hakkında bilgiler verilmektedir.

About Suat BAYRAM

İç mimarlık ve mobilya üzerine güncel olarak araştırmalar yapıyor. İçerik yönetimi ve e-ticaret üzerine projeler geliştiriyor. Yönetiminde bulunduğu web sitelerinin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmalarını yapıyor.
%d blogcu bunu beğendi: