Pazar , 14 Nisan 2024
Breaking News
Home » Çizim Araçları » 3ds Max » Autocad ve 3ds Max Öğrenciler İçin Ücretsiz Kullanıma Sunuldu!
3ds max student-öğrenci

Autocad ve 3ds Max Öğrenciler İçin Ücretsiz Kullanıma Sunuldu!

Autodesk profesyonel yazılımlarını kutudan çıkarıp, daha geniş kitleler çin erişilebilir hale getiren şirketler arasına katıldı. Şirket, aralarında AutoCAD, 3D Max ve Sketchbook gibi yaygın kullanıma sahip programların olduğu tasarım yazılımını dünya çapında bütün öğrenciler, öğretmenler ve akademik kurumlar için ücretsiz olarak sunmaya başlıyor.

 

Autodesk’in 1 Aralık’ta paylaştığı haberde, Autodesk’in 188 ülkede, 800 bin ortaöğretim kurumu ve 680 milyon öğrenciye ulaşan profesyonel yazılımının artık ücretsiz olarak kullanılmaya başlanacağı bilgisi veriliyor. Autodesk, bu senenin başında Obama’nın ConnectED eğitim girişimini destekleyerek, yazılımını Amerika’da üniversitelerde ücretsiz olarak sunmaya başlamıştı.

autodesk-öğrencilere-ücretsiz

Şirketin yazılımını dünya genelinde ücretsiz sunmaya başlamasının da bu adımı tamamlayıcı nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. Tahmin edeceğiniz gibi, Autodesk’in bu kurumlara yazılım satmaya çalışmak yerine, yazılımını bugün ücretsiz sunarak, yarın için temel bir ihtiyaç haline getirmesi çok daha akıllıca bir yöntem. Zira, Autodesk öğrenerek mezun olan öğrencilerin iş hayatlarında bu yazılımları yaygın şekilde kullanarak devam etmesi, şirketin kurumsal pazarda elini daha çok güçlendirebilir.

Autodesk, ücretsiz yazılımıyla birlikte, Autodesk Academy ve Digital STEAM Workshop adreslerinde tasarım eğitimini destekleyici ücretsiz içerikler sunuyor.

Autodesk’in eğitim sektörüne yönelik ücretsiz teklifleri için buraya gitmeniz gerekiyor.

About Suat BAYRAM

İç mimarlık ve mobilya üzerine güncel olarak araştırmalar yapıyor.

Check Also

MİMARİ TASARIMCILARIN YAŞAM ALANLARI

İnşaat sektörünün vazgeçilmezleri arasında bulunan olmazsa olmaz dediğimiz, yaşantımızın farklı yollarında kesiştiğimiz mimarlar ve iç …

MODERN MİMARİ AKIMLAR NELERDİR ?

MODERN MİMARİ -20.Yüzyılın Modern Mimarlık Akımları Ekspresyonizm – Fütürizm – Neo 1-FÜTÜRİZM: (1909) 20.yüzyılın ilk …