Perşembe , 25 Şubat 2021
Breaking News
Home » İç Mekan Tasarımları » Mağaza Tasarımları » Apple Mağazası İç Mekan Tasarımı-Tuba Ak
Tuba Ak-Konya İç Mimarlık

Apple Mağazası İç Mekan Tasarımı-Tuba Ak

Apple Mağazası İç Mekan Tasarımı

Tasarım : Tuba Ak

İlk olarak tasarladığım Apple Mağazası‘nda, Çelik ve cam konstrüksiyon şeffaflığıyla hem aydınlık bir kütle oluşturmayı hem de AVM ‘nin basık ve sıkıcı havasından kurtarmayı düşündüm.
Cam konstrüksiyondan mağazaya giriş yapılıyor ve yine cam merdivenlerden yukarı çıkılıyor. Aşağıdan yukarı bakış ve yukarıdan aşağıya bakış son derece hoş ve estetik bir ışıklandırma ile daha zarif bir hal alıyor.
İç mekan sade, aydınlık ve net. Kalabalık grupların rahatlıkla gezebileceği ve ürünleri öne çıkaracak şekilde. Aydınlatma sistemi, mekanın parlak bir atmosfere bürünmesini sağlıyor. Kısaca; renklerin uyumu ile mekana canlılık kazandırmak ve ürünlerin rahatça denenmesine olanak sağlayacak mobilya tasarımı ön planda…

Bir önceki yazımız olan Selçuk Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Proje 3 Çalışmaları başlıklı makalemizde iç mimarlık maketleri, iç mimarlık öğrencileri ve öğrenci çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

About Suat BAYRAM

İç mimarlık ve mobilya üzerine güncel olarak araştırmalar yapıyor. İçerik yönetimi ve e-ticaret üzerine projeler geliştiriyor. Yönetiminde bulunduğu web sitelerinin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmalarını yapıyor.

Check Also

GLENN MURCUTT

   GLENN MURCUTT KİMDİR ? Glenn Murcutt, 25 Temmuz 1936 tarihinde Avustralyalı bir anne babanın çocuğu olarak Londra’da …

PETER ZUMTHOR

     PETER ZUMTHOR KİMDİR ?                 Peter …

%d blogcu bunu beğendi: