Cuma , 8 Aralık 2023
Breaking News
Home » Yaşama Alanı » Mutfak Dekorasyonları » 20 Şık Siyah&Beyaz Mutfak Tasarımları

20 Şık Siyah&Beyaz Mutfak Tasarımları

Siyah beyaz iç mekanları reddetmek imkansızdır. Onlar çarpıcı, önemli ve çok amaçlıdır. Genellikle merak uyandıran mimari elemanlar ve aksesuarlar, ilgi odağı olacak bir noktaya konumlandırılabilir. Bu yazı, en önemli avantajı gri tonlaması olan 40 ilgi çekici muftağı içerir. Burada minimalistik desen ve dekor seçeneklerinin aralıklarını göreceksiniz. İyi mobilya ve aydınlatma fikirlerinin bolluğu sizi düşündürecek.

siyah-beyaz-mutfak

İnce bir zekayı yansıtan geometrik etkiler, bu mat siyah mutfağı yaşama sunar. Ayakta duran beyaz hacim, ışığın işareti gibi kalıyor ve şık dikey bir bahçe etkisi veriyor.

siyah-üzeri-siyah-mutfak

Siyah üstüne siyah mutfaklar oldukça cesur görünüyor. Zıtlık ve derinlik için farklı desenler de kullanılabilir. Yakında bulunan yeşil bir halı ve ıssız dikey bir bahçe, bu koyu ve sofistike stile renk getiriyor.

doğal-ahşap-kabinetli-gri-mutfak

Ahşap, klasik stil mutfakları sınırlamıyor. Burada, yumuşatılmış tonlar, doğal estetik bir görünüme katkı yapıyor.

siyah-beyaz-mutfak-içinde-ahşap-ada

Bu örnek, ahşap kullanılan bir diğer mutfak örneği, siyah-beyaz tema tonlanmış aynı zamanda sıcaklık katan dokunuşlar yapılmış.

geometrik-gri-tonlamalı-mutfak

Beyaz geometrik desenler hemen gözleri yakalıyor. Her bir panel arasındaki gölgeler, siyah kahvaltı barını ve gri sandalyeleri tamamlıyor.

minimalist-siyah-beyaz-mutfak

Minimalist mutfaklar, çoğunlukla, odak noktası olarak kullanılmak üzere, heykel veya başka türlü dikkat çekici ilave bir türden yararlanır. Bu amaçla düşünülüp yaratıcı yönlendirilmiş asılı ışıklar, adaya dekorasyon ve işlevsel bir geliştirme olarak kullanıyor.

ultra-siyah-beyaz-mutfak

Aynı teknik, farklı yaklaşım… Bu mutfağın odak noktası yine bir ışıktır, ancak bu arka plana karşıtlığı nedeniyle ön plana çıkmaktadır. Her iki mutfaktaki tabureler, Patricia Urquiola’nın Son Dakika koleksiyonundan alınmıştır.

renk-engelleyen-siyah-beyaz-mutfak-kombinasyonu

Renk engelleme, siyah beyaz iç mekanlar için de geçerli olan bir tekniktir. Burada, tamamen beyaz bir mutfak adası düzenini kullanılıyor ancak yemek odası masasında siyah koltuklar ve asılı ışıklarla çarpıcı bir izlenim bırakıyor.
beyaz-mutfak-adası-mat-tezgaharası
Parlak yüzeyler, hem doku hem de ton kullanılan mat siyah duvar ile zıttır.
mat-siyah-bakır-mutfak
Muhteşem malzemeler, bu mutfağı bir sonraki seviyeye taşıyor. Modern temaya ve yapıya rağmen, pirinç ve mermer bol miktarda klasik lüks sunmaktadır.
gri-tonlamalı-saksı-bitkileri
Mutfak adasının üzerindeki çoklu satır bölmeler, ev sahiplerine bol taze otlara erişim avantajını veriyor.
siyah-bar-kombinasyon
Bu mutfak çok dar bir alanı kaplıyor ve kısıtlı renk temasından daha temiz bir görünüm kazandırır.
siyah-beyaz-mutfak
İşte aynı mutfağa diğer açıdan bakış. Ahşap zeminlerin, cilalı mermer ile nasıl değiştiğine şahit oluyoruz.
black-chevron-floors-in-kitchen
Bu mutfağın kahvaltı köşesi bulunmamakla birlikte, yemek masası, adaların bir uzantısı haline gelmesini sağlayan kendine yeten “zemini” sayesinde tasarımın genel bir parçası olarak görünüyor.
modern-geometrik-mutfak
Eşsiz açılar bu geometrik beyaz adaya belirgin ultra-modern bir estetik verir.
minimalist-mutfak
Siyah zeminler, katı beyaz mutfak yüzeylerine karakter katar.
beyaz-mutfak
Bembeyaz bir mutfakta, gri tezgah güzel bir dokunuş.
siyah-mutfak
Güçlü dokular, ışıkla oynar ve bu mat kömür dolaplarına daha fazla çeşitlilik getirir. koyu-ahşap-beyaz-mutfak
Koyu renk ahşap, özellikle beyaz ve siyah dolaplarla eşleşen geleneksel ve çarpıcı bir seçimdir.
modern-gri-tonlu-mutfak
Ultramodern mimari siyah, beyaz, ahşap ve cam ile birleştirilerek basit görünen ancak tonlarca ayrıntıyı takdir eden bir mutfak estetiği oluşturur.

 

About İrem Bayram

Mimar

Check Also

RENGARENK VE KULLANIŞLI MUTFAK TASARIMLARI

Ev hanımlarının çoğu vakitlerini mutfakta geçtiğini bilen tasarımcılar kadınlarımızın rahatlığını ve kullanım kolaylığını en iyi …

MUTFAK TASARIMLARIN’DA AHŞABIN MODERN YÜZÜ

Ahşap malzemeler, özellikle mutfak yapımında kullanılan yaygın malzemelerdir. Bu ahşaplar meşe, çam, kiraz, wenge, tik gibi farklı model ve tonlarda kullanılabilmektedir. İnsanların yemek yaratıcılıklarını ifade etmek …